ÖVRIGT / Smycken / Broscher 7748539
nr 774 8539
Broscher
2 st, tidigt 1900-tal, Silver
Kondition: 1 hänge har lossnat
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 augusti 2012
kl 19:21:29
27/8 18:13:57
27/8 18:49:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver